Açık Yüzme Havuzlarının tasarım,proje ve anahtar teslim uygulamaları

ÇSA İnşaat Elektrik San. ve Tic. Ltd. Şti olarak, 10 yılı aşkın tecrübe ile açık yüzme havuzlarının projelendirilmesi,tasarımı ve uygulama konularında müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve zevklerine özel çözümlerle memnuniyet odaklı hizmet vermekteyiz.

 

Havuz kurulumunda önce,yapmayı düşündüğünüz alan,yapacağımız keşifle ölçülendirilerek bilgisayar ortamına aktarılıp ve alana en uygun havuzun oluşturulması için tasarım işlemleri başlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karar verilen tasarım seçilen malzemeler ile detaylandırılarak 3D çizim işlemi başlamaktadır.Yapılan çizim neticesinde seçilen materyallerin ve uygun görülen tasarımın bire bir görüntüsü elde edilerek oluşacak havuzun fotoğrafları elde edilmektedir.Bu sayede seçilen malzemelerin uygulanmış halini görerek uygulamadan önce son değişikliklerin yapılması ile tam da istenilen havuzun oluşması sağlanır..

 

 

Belirlenen tasarım,seçilen malzemeler ve karar verilen ölçü doğrultusunda havuz yapımına harfiyat işlemi ile start verilir.Havuzun boyutlara göre yapılan statik hesaplamalar doğrultusunda taban ve perde beton kalınlıklarına karar verilip,demir seçimi yapılır ve kalıp imalatına başlanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Havuz taban ve perde duvarlarına atılan C30 sınıfı beton kuruduktan sonra kalıplar sökülerek şap ve sıva işlemine tabi tutulur.Şap ve sıva işlemi yapıldıktan sonra Çift Kompenantlı,Tam Elastik, Çimento Esaslı izolasyon malzemesi kullanılarak izole işlemi uygulanır.Daha sonrasında seçilen malzemeler flex yapı kimyasalları ile kaplanmaya başlanılır.Son aşama olarak yapılan flex havuz derzi ile kaplama işlemleri sonlandırılır.

Mekanik kurulumları tamamlandıktan sonra,doldrulan havuz uygulanacak kimyasallarla birlikte kullanıma hazırdır...